Fuqarolar Arhipov 1999 yilda 1994 yilda sodir etilgan oddiy talonchilik uchun jinoiy javobgarlikka tortildi. Fuqarolar Arhipovning jinoiy javobgarlikka tortilishi qonuniymi? Agar ha bo‘lsa, ushbu jinoyatni qanday qonunga muvofiq tasniflash kerak?
Варианты ответа:
- Fuqarolar Arhipovning jinoiy javobgarlikka tortilishi qonuniy. Ushbu jinoyatni 1960 yilgi RSFSR Jinoyat Kodeksining 145-moddasining 1-qismiga asosan tasniflash lozim.
- Fuqarolar Arhipovning jinoiy javobgarlikka tortilishi qonuniy. Ushbu jinoyatni 1996 yilgi Rossiya Federatsiyasi Jinoyat Kodeksining 161-moddasining 1-qismiga asosan tasniflash lozim.
- Fuqarolar Arhipovning jinoiy javobgarlikka tortilishi noqonuniy, chunki ushbu jinoyat uchun muddat o‘tib ketgan. Ushbu jinoyatni 1996 yilgi Rossiya Federatsiyasi Jinoyat Kodeksining 161-moddasining 1-qismiga asosan tasniflash lozim.
Курсы в категории: